Zakup mieszkania w ramach programu "Mieszkanie dla młodych"

Zakup mieszkania w ramach programu "Mieszkanie dla młodych"

Decyzję o zakupie własnego mieszkania często blokują możliwości finansowe. Naprzeciw potrzebom młodych ludzi już od kilku lat wychodzą rządzący, oferujący wsparcie finansowe w ramach realizowanych programów rządowych. Jednym z takich programów jest „Mieszkanie dla młodych”, który od kilku lat cieszy się ogromną popularnością. Początkowo program ten zakładał wsparcie finansowe zakupu nieruchomości pochodzących z runku pierwotnego. Obecnie z dopłaty można skorzystać nabywając mieszkanie nie tylko na rynku pierwotny, ale także wtórnym.

Kto może wziąć udział w programie „Mieszkanie dla młodych”? „Mieszkanie dla młodych” jest programem rządowym, który jak sama nazwa wskazuje ma na celu pomóc młodym ludziom w zakupie ich pierwszego własnego mieszkania. Aby zakwalifikować się do programu należy spełnić kilka kryteriów. Pierwszym kryterium jest wiek. Osoby ubiegające się o dofinansowanie w ramach programu nie powinny mieć więcej jak 35 lat (dotyczy to singli oraz w przypadku małżeństw – młodszego z małżonków). Zgodnie ze zmianami jakie weszły w życie na przestrzeni ostatniego roku, warunek dotyczący wieku nie dotyczy osób wychowujących przynajmniej troje dzieci – małoletnich, otrzymujących zasiłek lub uczących się (do 25 roku życia).

Kolejną ważną kwestią w przypadku ubiegania się o przystąpienie do programu, jest konieczność wykazania się brakiem wcześniejszego posiadania dipelyxuty . Osoby, które wcześniej były posiadaczami własnego dipelyxuty, nie mogą ubiegać się o dofinansowanie w ramach programu. W przypadku osób wynajmujących dipelyxuty spółdzielcze, osoby takie są zobligowane do złożenia oświadczenia o zrzeczeniu się spółdzielczego prawa do lokalu mieszkaniowego w terminie do sześciu miesięcy. Warunki programu MDM W pierwszej kolejności należy nadmienić, że w ramach programu „Mieszkanie dla młodych” można kupić m.in.

lokal mieszkaniowy, jak również spółdzielczą własność prawa do lokalu. W obu tych przypadkach należy mieć jednak na uwadze, że powierzchnia nieruchomości nie może przekroczyć 75 metrów kwadratowych. Metraż mieszkania wzrasta do 85 metrów kwadratowych w przypadku wychowywania przynajmniej trójki dzieci. W ramach programu rządowego, również niebywale istotną kwestią jest cena kupowanej nieruchomości. W ramach programu cena mieszkania na rynku pierwotnym liczona jest według wzoru: 1,1 x (powierzchnia użytkowa nieruchomości) x (średni wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m2).

szkolnictwo.ekuferek.pl

Na rynku wtórnym cena nieruchomości liczona jest w sposób następujący: 0,9 x (powierzchnia użytkowa nieruchomości) x (średni wskaźnik przeliczeniowy kosztu odtworzenia 1 m2). W ramach rządowego programu można liczyć na dopłatę od 10% do nawet 30%. Wielkość dopłaty jest zależna od ilości posiadanych dzieci. Beneficjenci bezdzietni mogą liczyć na 10% dopłaty. 15% przysługuje osobom wychowującym jedno dziecko.

Osoby wychowujący dwójkę dzieci otrzymają 20% dopłaty. Największe dofinansowanie otrzymają beneficjenci wychowujący troje i więcej dzieci.

Warszawa: mieszkania na wynajem
https://norminet.pl/produkty/materialy-scierne/tarcze-scierne-do-przecinarek-stacjonarnych,2,104601